okna energooszczędne

Dlaczego warto kupować okna drewniane?

Z każdym rokiem w budownictwie można zaobserwować nowe trendy i technologie. Również wzrasta popularność surowców naturalnych. Wynika to z powrotu do korzeni gdy ważna była uniwersalność materiału który miał posłużyć podczas remontu i budowy.

Zmiany technologiczne wprowadzane przez producentów zmieniają dotychczasowe myślenie na temat metod wytwarzania okien. Zaczynają się one już na wstępnym etapie selekcji materiału to właśnie wtedy określany jest surowiec jaki posłuży do produkcji. Dysponując surowcem określane następnie są technologie jaką być wykorzystane do wytworzenia okna. Przykładem mogą być okna energooszczędne, które są produkowane z wysokiej jakości drewna lecz z wykorzystaniem nowych technologii. Dlatego w przypadku drewna cały proces obróbki surowca gwarantuje najwyższą jakość produktu.

W przeciwieństwie do okien i drzwi produkowanych kiedyś izolacja zapewniona jest metodami nie znanymi do tej pory. Współczesna stolarka budowlana pozwala zwiększyć poziom izolacyjności. Jest on bowiem kluczowym współczynnikiem, który podobnie jak przepuszczalność termiczna jest istotnym parametrem. Obie wartości uzależnione są od materiałów jakie są wykorzystanie i tu mowa nie tylko o ościeżnicy lecz też o szybie potencjalnie narażonej na przymarzanie i przepuszczanie ciepła.

Dodatkowym atutem wykorzystania okien drewnianych w swoim domu jest cena. Jest ona zbliżona do okien wykonanych z PCV lecz różnica polega na cenie materiału, który został użyty do wykonania ramy okiennej.  Ze względu na swój niepowtarzalny wygląd okna drewniane pasują do nowoczesnego budownictwa jak i klasycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *