Gdzie kupić materiał na podłogę?

Największą popularnością cieszy się nadal podłoga drewniana. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie parkiet spełnia wszystkie potrzeby inwestorów. Naturalne drewno jest przede wszystkim trwałe, przetrwa nawet kilkadziesiąt lat intensywnej eksploatacji. Co więcej, taką podłogę można regularnie konserwować, przeprowadzać na niej zabiegi renowacyjne. Do tego parkiet jest ponadczasowy, idealnie wpisuje się w wystrój wnętrz bez względu na wybrany styl urządzenia danej przestrzeni. Co brać pod uwagę, wybierając podłogę z drewna? Czy priorytetem na pewno pozostają względy estetyczne? Fakt, że można wybierać rozmaite materiały, gatunki drewna, kolory czy wzory takich podłóg, natomiast najważniejszą kwestią nadal pozostają kwestie praktyczne.

Kiedy cena ma znaczenie

Okazuje się, że w przypadku podłóg z drewna rzeczywiście cena ma znaczenie i bynajmniej nie chodzi o to, by wybierać tę najniższą. Wręcz przeciwnie, zaskakująco atrakcyjna cena najprawdopodobniej spowodowana jest słabą jakością drewna. Okazyjny koszt dotyczy również drugiej klasy materiału, drewna z defektami albo końcówek serii. W tym ostatnim przypadku oczywiście warto korzystać z takiej opcji, natomiast, jeśli stawiamy na naturalną deskę na podłodze w naszym mieszkaniu, ta musi być nieskazitelna. Wątpliwej jakości surowiec szybko wywoła wady, które będą wiązać się z koniecznością ponoszenia kolejnych kosztów na ich naprawę.

Kiepskiej jakości podłoga będzie miękka, nieodpowiednio zabezpieczona. Jeśli zostanie użyty słabej klasy olejowosk, lakier czy bejca, istnieje duże prawdopodobieństwo, że parkiet szybko będzie się rysować, a kolor ścierać. Często spotykaną wadą jest też skrzypiąca podłoga z desek, która o ile jest charakterystyczna dla drewna wiekowego i dodaje nawet wtedy uroku, tak w przypadku nowej podłogi nie ma mowy, by takie zjawisko mogło występować i było dopuszczalne.

Gdzie kupować podłogę z drewna?

Nie zaleca się nabywania materiału na podłogi w sklepach sieciowych, marketach o dużej powierzchni. Wszystko dlatego, że masowa produkcja dla takich obiektów przyczynia się do zmniejszenia jakości wyrobu. Lepiej wybrać sklep z podłogami, który specjalizuje się tylko w drewnianych parkietach. Takie udaje się znaleźć również w internecie. Dzięki temu inwestor zyskuje nie tylko najlepszej jakości surowiec, ale może liczyć także na profesjonalne doradztwo, doskonały serwis i optymalny system gwarancyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *