klimatyzacja łódź

Jak dbać o klimatyzację w domu?

Klimatyzacja to marzenie wielu z nas, zwłaszcza, gdy robi się gorąco. Warto jednak pamiętać, że używając klimatyzacji oddychamy powietrzem, które zostaje pobrane przez urządzenie z zewnątrz i które następnie przepływa przez kanały. Dlatego warto zadbać o czystość kanałów urządzeń. Jak możemy zadbać o klimatyzację?

Zacznijmy od tego, że by chłodne powietrze było czyste, trafia ono do specjalnego filtra, który usuwa kurz i zanieczyszczenia. Niektóre urządzenia posiadają również filtry odwadniające i plazmowe. Uzdatniają one powietrze wydmuchiwane prze klimatyzator. Pamiętajmy o tym, że na każdym filtrze osadzają się z czasem zanieczyszczenia, przez co maleje wydajność pracy klimatyzatora, rośnie też zużycie energii. Dodatkowo klimatyzator może się obladzać, co powoduje skraplanie się wody, a to może prowadzić też do braku możliwości uzyskania pożądanej przez nas temperatury. Pamiętajmy o tym, że zanieczyszczenia na filtrze mogą także stać się pożywką dla drobnoustrojów, a te mogą rozwinąć się w klimatyzacji i będą następnie wdmuchiwane do pomieszczenia wraz z uzdatnionym powietrzem. Niektóre z bakterii mogą powodować schorzenia płuc, dlatego tak ważne jest, byśmy zadbali o regularne czyszczenie i serwis klimatyzacji łódź.

Co powinniśmy czyścić? Przede wszystkim wloty i wyloty powietrza. Czyścimy je miękką, suchą tkaniną. W przypadku zabrudzeń trudnych do usunięcia możemy użyć letniej wody albo środka czyszczącego. Nie używajmy jednak ostrych środków. Same filtry klimatyzacja gree łódź czyścimy zgodnie z informacjami od producenta. Zaleca się czyszczenie nawet co dwa tygodnie. Filtry czyścimy odkurzaczem lub wodą. Z kolei raz na jakiś czas zaleca się gruntowne czyszczenie klimatyzacja mitshubishi łódź. Mowa tu zwłaszcza o przewodach.   Powinny być one wyposażone w otwory rewizyjne, które umożliwiają czyszczenie wnętrza przewodów. Jeśli sami nie chcemy czyścić klimatyzacji możemy zlecić to zadanie wyspecjalizowanym firmom, które sprawdzą stan naszego urządzenia oraz wybiorą właściwą metodę jego czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *