zbiornik na deszczówke przydomowy

Jak oszczędzać na wodzie?

Okazuje się, że jedne z największych kosztów, jakie ponosimy każdego miesiąca, funkcjonując w gospodarstwie domowym, to te, jakie dotyczą zużycia wody. Niestety, Polacy nadal pozostają daleko w tyle, jeśli pod uwagę weźmiemy nawyki, dzięki którym wodę można oszczędzać. A wystarczy wdrożyć kilka naprawdę prostych trików, by kolejne rachunki z sieci wodociągów i kanalizacji były o wiele niższe.

 

Zmywając naczynia, zapewne woda sączy się stale z kranu, a Ty myjesz, potem płuczesz, a na końcu jeszcze czyścisz zlew. Wystarczy jednak, że napełnisz go niewielką ilością wody i umyjesz naczynia, a potem opłuczesz je pod bieżącą wodą. W ogóle najlepszym sposobem jest korzystanie ze zmywarki. To urządzenie zużywa nawet kilka razy mniej wody.

Kolejna kwestia to codzienna kąpiel – o wiele mniej wody zużyjesz, jeśli będziesz brać szybki prysznic aniżeli długie kąpiele w wannie. Wyłączaj też wodę na czas mycia głowy czy mydlenia ciała.

Oszczędności wody dotyczą również zajęć w przydomowym ogrodzie. Czy zdajesz sobie sprawę, ile pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli tylko zainwestujesz w dobrej jakości zbiornik na deszczówkę? Nie będziesz musiał w okresie suszy podlewać kwiatów wodą z sieci wodociągowej. Co więcej, zbiornik na wodę deszczową zgromadzi dla Ciebie całkiem darmową wodę, którą umyjesz samochód czy sprzęty domowe. Pamiętaj jednak, by nie pić deszczówki ani nie korzystać z niej w celu umycia ciała. Świetnie sprawdzi się za to w celu wyczyszczenia mebli ogrodowych czy podłogi na tarasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *