kominek elektryczny

Jak zaaranżować wnętrze z kominkiem?

Projektując własny dom czy mieszkanie warto, wziąć pod uwagę otwarte przestrzenie, których zwolenników przybywa, gdyż powiększają niewielkie metraże i stawową wyzwanie dekoratorskie. Jak zatem umiejętnie wkomponować kominek do naszego wnętrza?

Kominek narożny w Twoim salonie

Jeżeli marzymy o narożnym kominku, to warto zaplanować to na etapie projektowania przestrzeni. Wtedy jesteśmy w stanie objąć całą, powstającą kompozycje. Jednak jeżeli projekt powstał wcześniej, niż zdecydowaliśmy się na kominek, to jeszcze nic straconego wystarczy zmienić kilka elementów, aby kominek idealnie wpasował się we wnętrze. Taki kominek umożliwia cieszenie się ciepłem i ogniem, z dwóch, a nawet z trzech stron, nadając naszemu salonowi przyjemny i ciepły charakter.

Kominek narożny czy zabudowywać?

Wielu z posiadaczy kominków narożnych zastanawia się, czy zostawić palenisko otwarte a może zakupić odpowiedni wkład. Otwarty kominek wygląda spektakularnie, jednak niesie za sobą ryzyko, że żar wysypie się z paleniska, istnieją też kwestie ekonomiczne, które dotyczą większego ulatniania się ciepła wraz z dymem. Dodatkowym minusem może być fakt, że ogrzewa ono tylko jedno pomieszczenie, natomiast zabudowany wkład połączony z płaszczem wodnym daje możliwość ogrzewania całego domu.

Kominek elektryczny – idealne rozwiązanie w domkach jednorodzinnych

A co dla posiadaczy domków jednorodzinnych, którzy chcieliby cieszyć się widokiem ognia, jednak ze względu na ograniczenia techniczne, nie mogą pozwolić sobie na prawdziwy kominek? Idealnym rozwiązaniem są kominki elektryczne, które w zabudowie przypominają tradycyjny kominek. Dodatkową zaletą kominków elektrycznych jest ich szybka instalacja i proste użytkowanie. Takie rozwiązanie pomaga wytworzyć dodatkowe ciepło i posiada wygodny oraz ekonomiczny system, który kontroluje i oszczędza energię. Kominki elektryczne znajdziecie na stronie: https://sklep.komo.pl/kominki-elektryczne gdzie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i modelowych. Dzięki zastosowaniu kominków elektrycznych możemy ubogacić nasze wnętrze oraz dodać mu rodzinnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *