deska tarasowa

Jak zabezpieczyć taras zimą?

Zima zbliża się wielkimi krokami i niestety sezon ogródkowy minął. Kawa na ulubionym tarasie czy grill z przyjaciółmi musi poczekać do kolejnego sezonu. Tylko aby móc cieszyć się komfortem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, powinniśmy zadbać o wszelkie elementy przydomowej przestrzeni, by mogła przetrwać niekorzystną pogodę.

Twój ogród zdobi deska tarasowa? Postawiłaś na taras z naturalnego drewna? I bardzo dobrze, ale pamiętaj, że takie deski na taras muszą być odpowiednio zabezpieczone. Właśnie dlatego raz w roku przydaje się ich konserwacja – u producenta takiego materiału bez problemu znajdziesz środki do pielęgnacji tarasów drewnianych niezadaszonych. Dobry lakier ochronny zabezpieczy przed wilgocią i minusowymi temperaturami, ale rytuał odnawiania dodatkowej powłoki należy realizować cyklicznie.

Po zakończeniu sezonu dokładnie umyj taras drewniany i pozwól mu dobrze wyschnąć. Następnie nanieś środki konserwujące warstwa po warstwie. O wiele lepiej zabezpieczać profilaktycznie aniżeli wczesną wiosną naprawiać negatywny efekt działania zimy.

Pamiętaj, że taras drewniany jest nadal najczęściej wybierany, jeśli pod uwagę weźmiemy wypoczynek we własnym ogródku. Nadaje swojski, przytulny klimat. Nie da się ukryć, że chociaż naturalne deski są nieco droższe od innych materiałów, to jednak są ekologiczne, a odpowiedni sposób ich pielęgnacji i renowacji pozwoli cieszyć się tarasem przez nawet kolejnych kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *