męskie wnętrza

Męskie wnętrza – prostota i charakter

Gdy mówimy o męskim pokoju, pierwsze skojarzenie to zazwyczaj stos porozrzucanych ubrań i zalegających na biurku naczyniach. A co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Jak sprawić, by nasze wnętrze już na pierwszy rzut oka pokazywało, że te cztery ściany należą do faceta?

Mężczyźni cenią sobie przede wszystkim prostotę i funkcjonalność, mniejszą wagę przykładają do dodatków. Wszechstronność pokoju, wygoda w poruszaniu się, brak udziwnień – tak w skrócie wyglądają idealne męskie wnętrza.  Rolę dodatkowej harmonii i ładu odgrywają tu kolory ścian i mebli – mężczyźni rezygnują z ciepłych i jaskrawych kolorów na rzecz czerni, bieli oraz odcieni szarości. Nie jest to równoznaczne z monotonią, ponieważ do wyboru mamy ponad 50 odcieni koloru szarego!

Jeśli chodzi o dodatki, to od pierwszego kontaktu z nimi będziemy wiedzieć, czym interesuje się facet. Mężczyźni uwielbiają mieć w swoim wyposażeniu elementy oddające ich hobby lub rzeczy, dzięki którym nie nudzą się w wolnym czasie. Przykładowo, mężczyzna trenujący siłowo znajdzie miejsce na co najmniej ławkę, sztangę i kilka hantli. Jeśli są ku temu warunki, takie osoby komplementują całe wyposażenie, tworząc swoją własną domową siłownię. Bilard, wielki telewizor z konsolą i zestawem kina domowego, stojaki na alkohol, takich dodatków można wymieniać tak wiele, jak wiele sposobów na nudę mają faceci.

A w jakich materiałach gustuje męska część społeczeństwa? Stawiają oni głównie na stal, kamień oraz ciemne drewno. Tego typu wykonanie mebli oraz innych akcesoriów dodaje im stylu i klasy. Dodatkowo umeblowanie charakteryzuje się prostym geometrycznym kształtem, czyniąc pokój jeszcze bardziej ułożonym i zadbanym. Masywne sofy, zabudowane szafy, szklane stoliki – takie elementy na pewno dodadzą pomieszczeniu odpowiedniego charakteru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *