deratyzacja warszawa

Miasta, w których żyje najwięcej szczurów

Okazuje się, że szczur to największy wróg człowieka. Zanieczyszcza on środowisko nie tylko swoimi odchodami, ale również krwią i śliną, a w ogonie ma silnie trującą substancję. Najczęściej szczury bytują w wielkich metropoliach, w których nie brakuje im pożywienia. Jedzą wszystko, nie pogardzą nawet padliną. Chowają się w trudno dostępnych zakamarkach rozmaitych obiektów. Właśnie dlatego tak trudno je schwytać. W wielu przypadkach konieczna jest deratyzacja, inaczej zabieg odszczurzania. Tylko wtedy człowiek może znowu spokojnie żyć.

Niestety najwięcej szczurów jest w stolicy. Okazuje się, że odszczurzanie potrzebne jest między innymi na Żoliborzu, Starówce oraz na nowoczesnym Miasteczku Wilanów. Wspólnoty mieszkaniowe powinny czym prędzej wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „deratyzacja warszawa”, by znaleźć profesjonalną ekipę, która zajmie się likwidacją tych szkodników.

Podobny problem mają mieszkańcy Krakowa oraz Wrocławia. Jedna z mieszkanek Wrocławia zaalarmowała, że szczur przedostał się rurami kanalizacyjnymi i wyszedł do mieszkania przez toaletę. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta pani mieszkała na czwartym piętrze! Widać więc ogromny problem, szczury są po prostu wszędzie.

Polacy nie mają jednak tak dużych powodów do zmartwień, co na przykład Francuzi. Czy wiesz, że w Paryżu na jednego mieszkańca przypadają aż cztery szczury? W nie lepszej sytuacji są Amerykanie – W Nowym Yorku na jednego mieszkańca przypada 5 szczurów. Najgorzej na całym świecie jest w Indiach, bo tam szczurów jest nawet dwa razy więcej.

Warto wiedzieć, że deratyzację można przeprowadzić prywatnie, wzywając profesjonalną ekipę. Można również zgłosić problem spółdzielni albo wspólnocie mieszkaniowej, która powinna go czym prędzej zlikwidować. Udowodniono, że tylko w ciągu jednej nocy szczur, który przebywa nieopodal ludzi, może przenieść nawet 200 różnych chorób. Na osiedlach najczęściej można je spotkać przy śmietnikach oraz w piwnicach wielkich blokowisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *