posadzki żywiczne

Posadzki idealne na taras

Kto jeszcze nie zdążył stworzyć przydomowego tarasu, ten ma na to ostatnią szansę. Sierpień to doskonały czas na tego rodzaju prace w ogrodzie. Wysokie temperatury, brak przedłużających się opadów deszczu, za to silne promienie słońca, które padają przez długie godziny. W takich warunkach taras na zewnątrz może powstać szybko, by jeszcze cieszyć domowników możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, z czego wykonać taras i jakie posadzki cieszą się dzisiaj największą popularnością.

Taras z naturalnego drewna

Drewno jest materiałem uniwersalnym i chyba najczęściej stosowanym od wieków. To jeden z najstarszych budulców, który cieszy się tak ogromną popularnością. Wszystko przez pozytywne parametry, które sprawiają, że również w przestrzeniach zewnętrznych może on bez problemu przetrwać długie lata.

Drewniane podłogi na tarasie nadają sielskiego klimatu. Dzisiaj traktowane są jako posadzki dekoracyjne dla tych, którzy uwielbiają styl retro, klasyczny, ale też nowoczesny. Naturalne drewno wybierają ci, dla których liczy się ekologia i chcą otaczać się elementami idealnie pasującymi do łona przyrody. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie rodzaje drewna nadają się na zewnętrzny taras. Raczej nie sprawdzi się na przykład miękka sosna, ale świetnie na taras nadaje się drewno egzotyczne. Takie wystarczy zaimpregnować, a potem poddawać renowacji raz na kilka lat. Jaki jest koszt posadzki tego rodzaju? Wiele zależy oczywiście od wyboru rodzaju drewna, ale taras drewniany jest jednym z najdroższych. Liczy się tu jednak doskonała jakość, porównywana do tarasu, na którym podłoże stanowi kamień naturalny.

Pamiętajmy też, że tańszą alternatywą będzie deska kompozytowa, która przypomina naturalne drewno i wykazuje nawet podobne parametry. Nie trzeba jej za to konserwować.

Posadzki żywiczne

To właśnie posadzki żywiczne uznawane są dzisiaj za te jedne z najbardziej nowoczesnych. Koszt takiej inwestycji nie jest wysoki, za to podłoże tego typu sprawdza się doskonale w różnych warunkach. Podłoga z żywicy jest idealnie gładka, ale antypoślizgowa, do tego łatwo utrzymać ją w czystości. Jest odporna na działanie wody, wysokich temperatur oraz mrozów. Nie odbarwia się, nie pęka, nie ściera, jest w pełni odporna na ciężar. Co więcej, przy odrobinie chęci z łatwością można taki taras stworzyć samodzielnie.

Przed wyborem posadzki na taras, zastanów się nad formą jego użytkowania. Przemyśl także, czy taras będzie zadaszony, a może jednak narażony na stałą eksploatację czynników zewnętrznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *