wózek widłowy

Praca na wózku widłowym

Praca na wózku widłowym nie należy do najłatwiejszych, ale nadal cieszy się ogromną popularnością. Ochotników nie przeraża nawet fakt konieczności zdobycia niezbędnych uprawnień, by na tego rodzaju sprzęcie móc w ogóle pracować.

Praca na wózku widłowym zapewnia stabilne i dosyć wysokie wynagrodzenie. Odbywa się w warunkach podwyższonego ryzyka, wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością. Musimy wiedzieć, że wózek widłowy Linde czy jakikolwiek inny model, może transportować palety z ładunkiem, który waży nawet kilka ton. Co więcej, wznoszenie takiego towaru czy jego opuszczanie na widłach musi być więc bardzo precyzyjne, by nie dopuścić do groźnego wypadku.

Właśnie dlatego, wszyscy kursanci odbywają naukę praktyczną oraz lekcje teoretyczne, na jakich przedstawiane są przepisy bezpieczeństwa BHP. Dopiero po pozytywnym zdaniu dwóch części egzaminu mogą stać się pełnoprawnymi operatorami tego typu sprzętu. Ciekawostką jest przy tym fakt, iż o certyfikat tego rodzaju można ubiegać się indywidualnie, by zwiększać swoje kompetencje zawodowe, ale swoich pracowników może na takowy kurs zgłaszać również pracodawca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *