stacja kontroli ochota

Zawody dla pasjonatów motoryzacji

Jeżeli tylko można powiązać pracę oraz hobby, powinniśmy do tego dążyć. Zawód, a przynajmniej branża, w jakiej będziemy pracować, często nie zmienia się już do czasu emerytury, dlatego tak ważne jest, by robić to co się lubi, a nie tylko to, co przynosi jak największe korzyści finansowe. Oczywiście nie zawsze te dwie rzeczy idą w parze, ponieważ przykładowo nie każdy, kto interesuje się koszykówką, ma szanse na zrobienie kariery sportowej. Z drugiej strony istnieją zainteresowania, z którymi wiąże się wiele różnych stanowisk. Przykładem takiego hobby jest motoryzacja. Gdzie fani samochodów mogą szukać zatrudnienia?

Zaczniemy od samego początku, czyli momentu sprzedaży samochodu. W Polsce jest wiele salonów, w których zatrudnia się dealerów. Pracy można szukać w autoryzowanych salonach danej marki, założyć własny komis lub po prostu zajmować się importem aut. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to tak proste zadanie, jak może się na początku wydawać.

Dla osób dysponujących większą wiedzą z zakresu samochodów i ich podzespołów strzałem w dziesiątkę może okazać się własny warsztat samochodowy. Zapotrzebowanie na mechaników w naszym kraju wciąż rośnie, razem z liczbą samochodów poruszających się po polskich drogach. W podobnym charakterze można zatrudnić się w takim miejscu jak stacja kontroli. Ochota, Mokotów i inne dzielnice, w których są stacje diagnostyczne, stale poszukują pracowników, do których obowiązków należy poddawanie pojazdów badaniom technicznym.

Stale rosnąca jest także popularność na świadczenie usług przewozowych. Przełomowym momentem stało się wejście Ubera i Taxify na polski rynek, ponieważ dało to możliwości zwłaszcza młodszym osobom na dorobienie sobie do budżetu. Większe wymagania natomiast są na stanowisko taksówkarza, ponieważ potrzebna jest specjalna licencja i ponadprzeciętna znajomość terenu, na którym świadczyć się będzie usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *