panele słoneczne

Montaż paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne najczęściej montowane są na dachach wolnostojących budynków. Mówimy tu oczywiście o inwestycjach prywatnych, nie o farmach fotowoltaicznych. Te instalowane na dachach domów spokojnie wystarczają, by generować energię elektryczną, jaka jest niezbędna do funkcjonowania gospodarstwa domowego, a nawet wytwarzania nadwyżek prądu, jakie można z powodzeniem odsprzedawać niezależnym dostawcom. Jak przebiega montaż paneli? Profesjonalna firma, która się tym zajmuje, realizuje swoje zadania krok po kroku.

Sprawdzenie dachu pod względem technicznym

Przede wszystkim należy sprawdzić konstrukcję zadaszenia domu. Chodzi o to, by dach był należytej jakości, by mógł utrzymać panele i nie przyczyniać się do ich wadliwego działania. Na dachu montuje się konstrukcję wsporczą, która utrzyma ciężar paneli, a te mogą być zainstalowane w sposób odpowiedni.Dowiedz się więcej tutaj https://amperio.com/pl.

Okablowanie

Trzeba wiedzieć, że całościowym montażem paneli fotowoltaicznych mogą zajmować się jedynie profesjonaliści. Działanie na własną rękę, może nie przynieść spodziewanych efektów. To dlatego zresztą tak ważna jest współpraca z firmą, która działa na rynku od wielu lat i ma doświadczenie w tego rodzaju zadaniach. Nie wystarczy przecież założyć paneli, konieczne jest też rozłożenie okablowania czy montaż falownika w odpowiednim miejscu. Dopiero wtedy zakłada się panele fotowoltaiczne.

Zakładanie paneli słonecznych

Te muszą być przytwierdzone do konstrukcji wsporczej na dachu nie tylko we właściwej ilości, ale i o dobrym kącie nachylenia. Chodzi o to, by promienie słoneczne, które na nie padają, mogły generować jak największą ilość energii, która zmieniana jest w prąd elektryczny.

Najczęściej prace montażowe trwają jeden, góra dwa dni, po czym panele solarne działają w pełni swojej efektywności. Dobry montaż nie wpływa na jakość dachu całego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *