nowe domy Łomianki

Jak dostać kredyt hipoteczny na dom?

Chociaż coraz więcej Polaków nabywa nieruchomości za gotówkę, to nadal kredyty hipoteczne cieszą się ogromną popularnością. To zobowiązania bankowe, które pozwalają na nabycie własnych „czterech kątów”. Jakie warunki należy spełnić, by bank wydał decyzję pozytywną i podjął współpracę w ramach udzielenia finansowego wsparcia na nieruchomość? Okazuje się, że priorytetową kwestią jest zdolność kredytowa.

Co wchodzi w skład zdolności kredytowej?

W przypadku kredytu hipotecznego zdolność kredytowa wyliczana jest przy ujęciu dodatkowych czynników. Liczy się oczywiście wysokość generowanych dochodów, comiesięczne koszty, raport BIK z uwzględnieniem historii kredytowej. To jednak nie wszystko, by móc w ogóle oglądać potencjalne nowe domy. Łomianki, Wesoła, czy Mokotów, bez względu na lokalizację zasady przyznawania kredytów są takie same, by móc kupować bliźniaki. Łomianki są jednocześnie miejscem o dynamicznym wzroście zainteresowania tego typu inwestycjami.

Wracając do zdolności kredytowej, w przypadku kredytu hipotecznego liczy się wkład własny. Ten jest obowiązkowy i nie ma możliwości uzyskania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Dzisiaj musi on wynieść 20% wartości kredytu. Oczywiście może być zmniejszany, ale z reguły pogarsza to warunki kredytowe, ponieważ w ten sposób banki minimalizują ryzyko ewentualnej niewypłacalności. O konieczności wpłacania wkładu własnego mówią też normy unijne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *