Budowa domu jest inwestycją w komfort i bezpieczeństwo. Dlatego już na etapie jego projektowana zwracana jest szczególna uwaga na szereg aspektów technicznych, które będą miały przełożenie na dalsze użytkowanie nieruchomości. Mowa tutaj również o kosztach utrzymania, które mogą być znacznie niższe jeśli zostaną wykorzystane właściwe rozwiązania.
Zabezpieczenie dachu, jeśli tak to w jaki sposób?
Dach podobnie jak ściany jest elementem nieruchomości, która narażona jest na działanie warunków atmosferycznych. Mowa tu nie tylko wpływie pogody na jego stan i funkcjonowanie, ale również warunki panujące wewnątrz domu. Jeśli dach nie będzie ocieplony i zabezpieczony, to wówczas możemy borykać się z różnymi problemami jak m.in. uciekanie ciepła i występowanie wilgoci. W tym celu wykorzystywane są profesjonalne rozwiązania jak np. membrana wstępnego krycia, która jest niezbędnym materiałem układanym pod pokrycia dachowe z dachówki, czy gontów bitumicznych. Celem membrany jest ochrona przed opadami i przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza nieruchomości.
Izolacja nakrokwiowa sposobem na poprawę energooszczędności
Budowany dom powinien być energooszczędny, lecz żeby ten efekt uzyskać, to należy zadbać o szereg czynników. Pierwszym z nich jest ocieplenie nieruchomości, które jest oczywistą kwestią zarówno w przypadku ocieplenia ścian jak i dachu. W tym celu wykorzystywana jest izolacja nakrokwiowa, która w przeciwieństwie do tradycyjnej izolacji składa się poliuretan świetnie sprawdzający w nowych domach oraz podczas remontów ocieplonych dachów. Główną zaletą izolacji nakrokwiowej jest jej wyjątkowa termoizolacyjność oraz łatwość zamontowania. Ponadto wyróżnia ją długowieczność, dzięki czemu możemy stworzyć dach na lata. Izolacja nakrokwiowa wykazuje wysoką sztywność, co pozytywnie wpływa na stabilizację konstrukcji dachowej.