lista biegłych sądowych zielona góra

Jak znaleźć biegłego sądowego z obszaru budownictwa?

Wybierając firmę do przeprowadzenia prac remontowo montażowych zależy nam na wyborze profesjonalisty w swojej dziedzinie. Jednak zdarza się że nie zawsze trafimy na prawdziwego fachowca, który prawidłowo wykona zlecone prace.

W sytuacji gdy odkryjemy usterki po zakończeniu prac wykonanych przez firmę przysługuje nam prawo do reklamacji. Istnieje kilka możliwych scenariuszy jakie mogą nastąpić po zgłoszeniu reklamacji wykonawcy. Pierwszym jest naprawienie usterki za darmo w ustalonym terminie. Jeśli po kilku naprawach się sytuacja powtarza firma budowlana zmuszona jest zabrać uszkodzony towar i dokonać zwrotu pieniędzy za towar i usługę. Przykładem mogą być drzwi, które zostały uszkodzone podczas montażu, lecz usterka została wykryta w trakcie użytkowania. Po kilku naprawach wykonawca ma obowiązek wymienić drzwi na nowe lub zwrócić pieniądze. Koszty ponosi firma, która dopuściła się uszkodzenia produktu. Dlatego pokrywa ona koszty zarówno uszkodzonego produktu jak i materiałów niezbędnych do wykonania usługi.

Jednak gdy wykonawca odmawia wykonania darmowej naprawy usterki lub zwrotu pieniędzy wtedy pozostają konsultacje z Rzecznikiem Praw Konsumenta. Przygotowane przez Rzecznika pismo informacyjne zostaje przekazane do wykonawcy wraz informacją o roszczeniach ze strony pokrzywdzonego klienta. W zależności od ustosunkowania się firmy wykonującej prace remontowo montażowe sprawa może zostać skierowana do sądu. Wtedy zostaje przydzielony biegły sądowy z zakresu budownictwa przeprowadzający ekspertyzę na podstawie, której orzekany jest wyrok.

Wybór biegłych sądowych może być dokonany również przez stronę pokrzywdzoną, którą w tym przypadku jest klient. Lista biegłych sądowych z zielonej góry lub innego miasta zawiera informacje na temat poszczególnych biegłych w danej dziedzinie. To z niej klient może wybrać biegłego, który dokona ekspertyzy i przedstawi ją w sądzie jako kluczowy dowód w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *